$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Volkswagen ayıplı satış politikasından vazgeçmelidir

Volkswagen ayıplı satış politikasından vazgeçmelidir
  • 12.12.2016
  • Volkswagen ayıplı satış politikasından vazgeçmelidir için yorumlar kapalı
  • 1.468 kez okundu

“ Volkswagen ayıplı satış politikasından vazgeçmelidir “

Volkswagen’in dünya genelinde 11 milyon araca yüklediği özel hileli bir yazılım ile çevre kirlilik oranını (emisyon) olduğundan daha düşük göstererek çevreyi ve tüketicileri mağdur etmesinin ortaya çıkması üzerine bir açıklama yapan Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Genel Başkanı Fatih DİNLER “Volkswagen’in tüketiciyi ve çevreyi mağdur edip hiçe sayan anlayışı, tüketicileri bu araçları satın almamaya yönlendirebilir” dedi.

Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Genel Başkanı Fatih DİNLER konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

Volkswagen’in küresel çapta piyasaya sürdüğü onbir milyon araca özel bir hileli yazılım yükleyip çıkacak sonuçları manipüle etmesi, bu durumunda çevreyi ve tüketicileri mağdur etmesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Volkswagen’ in ayıplı araç satın alan tüketicilerin bireysel hak arama başvurusu yapmasını beklemeden, mağdur olan tüketicileri yasal haklarını aramak için mahkemelere yönlendirmeden önce piyasaya sürdüğü ayıplı araçları bir an önce geri çağırması gerekmektedir.

Firmaların tüketiciyi ve çevreyi mağdur eden politikaları tüketiciler tarafından dikkatle izlenmektedir. Küresel çapta satış yapan Volkswagen gibi firmaların satılan araç sayısına oranla, araçların arıza yapma olasılığını, mahkemede ödeyecekleri tazminatları ve geri çağırma maliyetlerini göz önünde bulunduran ayıplı satış politikalarından bir an önce vazgeçmelidirler.

Aksi halde emisyon değerlerinin dünyada aşıldığının ispatlanmış olan bu gruba ait araçları Türkiye tüketicisi olarak tüketmeyeceğimizi, çevreye duyarlı ve tüketici haklarına saygılı firmaları tercih edeceğimiz bilinmelidir.

 

Fatih DİNLER

Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER

Genel Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ