$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,55
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

Hollanda ve Almanya ürünlerini boykot ediyoruz.

Hollanda ve Almanya ürünlerini boykot ediyoruz.
  • 12.03.2017
  • 7.744 kez okundu

Almanya ve Hollanda’ da yaşayan ve referandum sürecinde oy kullanacak olan Türk vatandaşlarının seçim öncesi bilgilendirilmesi amacıyla yapacakları toplantılar engellenerek bilgilenme haklarından mahrum bırakılmasının ardından açıklama yapan Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Genel Başkanı Fatih DİNLER  Hollanda ve Almanya’da yaşayan gurbetçi tüketicilerinin seçim öncesi evrensel bilgilenme haklarının gasp edilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bu iki ülkenin gurbetçilerimize yönelik gasp edilen evrensel bilgilenme hakkı geri verilene kadar Almanya ve Hollanda menşeili ürün ve hizmetleri boykot ediyoruz. ”dedi.

 

Dinler, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ; Hollanda ve Almanya ‘da yaşayan

Türk vatandaşlarımıza yönelik Referandum öncesi bilgilendirme amacıyla ülkemizden giden yöneticilerin gurbetçilerle yapacakları toplantılar demokrasinin sözde beşiği sayılan bu iki ülkede ortaçağ zihniyetini aratmayacak yöntemlerle engellenmiş, gurbetçi tüketicilerin seçim öncesi evrensel bilgilenme hakları gasp edilmiştir

 

Hollanda ve Almanya da yaşayan Türk vatandaşlarının en doğal hakkı olan seçme ve seçilme hakları konusunda bilgilendirilmeleri evrensel bir haktır. Özellikle son günlerde ülkemiz yöneticilerine ve gurbetçilerimize yönelik evrensel hak ihlalleri son bulmamış, şiddeti artarak devam etmiş ve etmeye devam etmektedir.

 

Ülkemiz tüketicileri olarak bu iki ülkeye anlayacağı dilden tepkilerimizi ortaya koyarak Türkiye’de faaliyet gösteren Hollanda ve Almanya menşeili mal ve hizmetleri demokratik haklarımızı kullanarak satın almıyoruz.

 

Özellikle önemli bir seçim öncesi tüketicilerin en doğal hakkı olan bilgilenme hakları demokrasiye, insan haklarına yakışmayacak tutum ve davranışlarla engellendiğinden tüm tüketicilerimizi mal ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Almanya ve Hollanda menşeili firmaların ürünlerini  boykot etmeye davet ediyoruz. İnternet sitemiz  www.tuketicimerkezi.org adresinden boykot edilecek ürünlerin listesini yayınlıyoruz.


Fatih DİNLER

Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER

Genel Başkanı

Basın İrtibat: tuketici@tuketicimerkezi.org

hollanda boykot markaları ürünleriboykot listesi-1boykot listesi-2boykot listesi-3unilever-brand-logos

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ