$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

TÜMER BAŞKANI FATİH DİNLER PERAKENDECİLİK ZİRVESİNDE.

TÜMER BAŞKANI FATİH DİNLER PERAKENDECİLİK ZİRVESİNDE.
  • 13.04.2018
  • 1.233 kez okundu

TÜKETİCİ HAKLARI MERKEZİ BAŞKANI FATİH DİNLER PERAKENDE TİCARET SEKTÖRLERİ ÜST DÜZEY TEMSİLCİLERİYLE TÜKETİCİ SORUNLARINI GÖRÜŞMEK ÜZERE BİR ARAYA GELDİ.

Perakende Ticaret Sektörünün tüm tarafları Türkiye Perakende Ticaret Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirve, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu’nun (TESK) ve Tüketici Derneklerinin katılımı ile İstanbul Pullman Hotel Kongre Merkezinde gerçekleşecek gerçekleşti. Zirvede, üretimin tüketiciye ulaştırılmasına imkan sağlayan zincirin son halkası konumundaki perakende sektörünün bütün aktörleri, tüketiciler, esnaf ve tacirler, akademisyenler, kamu kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

TİCARETİN SORUNLARINI 5 AYRI ÇALIŞMA GRUBUNDA İRDELENDİ

5 farklı çalışma grubundan oluşan zirvede Perakende sektörü ile tüketiciler arasındaki ilişkileri irdeleyen konuların masaya yatırıldığı grubun raporu dikkat çekti.
Prof.Dr Müberra Babaoğul’un Başkanlığında toplanan çalışma grubuna Gümrük ve Ticaret Bakanlığıı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Gn.Md Ahmet Erdal, Gn.Md Yrd Bayram Uzunoğlan, Tüketici Federasyonu Başkanı Av. M.Bülent Deniz Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER Başkanı Fatih Dinler ve Uluslararası Tüketiciler Derneği Başkanı Sebahattin Doğan ve diğer tüketici derneklerinin yanı sıra A101, Şok, Özdilek Teknosa, Metro Grup, Migros Grup, Koçtaş Grup ,CEO, Gn Müdür ve Hukuk müşavirleri ile Türk Patent Enstitüsü, Piyasa Gözetimi ve Denetiminden yetkililer katıldı.

Ayıplı mal ve hizmetler, tüketicinin doğru bilgilendirilmesi, satış sonrası hizmetler, ticari reklamlar, haksız ticari uygulamalar ve tüketici hakem heyetleri gibi başlıklarla tüketicilerin sorunları tartışılarak raporlar halinde düzenlendi. Raporun ilk başlığında Tüketici Hakları Merkezi Başkanı Fatih Dinler in tüketicilerin satış sonrası hizmetlerde karşılaştıkları mağduriyetlerin tespit edilmesi ve çözüm üretilmesi adına getirdiği öneri dikkat çekti. Daha sonra 5 ayrı çalışma gurubunun oluşturduğu raporlar Gümrük Bakanı Bülent Tüfekçinin katılımıyla gerçekleştirilen slayt sunumu ile kamuoyu ile paylaşıldı. Program sunumun ardından kapanış konuşmalarıyla sona erdi..

zirve zirve 2 zirve 3 zirve 4

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ