$ DOLAR → Alış: 13,61 / Satış: 13,67
€ EURO → Alış: 15,36 / Satış: 15,43

Abonelik iptali artık e-devletten yapılabilecek.

Abonelik iptali artık e-devletten yapılabilecek.
  • 30.10.2020
  • 889 kez okundu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

E-Devlet üzerinden yapılan fesih başvurularında hizmet sağlayıcı 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirmeyi durdurmak durumunda olacak. Bu güne kadar mobil telefon, internet ve kablo tv aboneliği olan tüketiciler, fesih işlemleri için yazılı başvurma veya fax çekmek gibi uygulamaları kullanmak zorunda bırakılıyordu. binlerce tüketici fesh işlemi için fax çekerek aboneliği iptal ettirmek istese de fax numarasının 24 saat meşgul çalması çalışmaması üzerine abonelik iptali yapamıyordu. aynı şekil yazılı bir dilekçe ile işlem merkezlerine abonelik iptali için başvuran tüketicilerin başvuruları kabul edilmiyor, müşteri hizmetlerinden telefon ile iptal talebi alınıyor gibi mazeretlerle tüketicilerin abonelikleri iptal edilmiyordu.

E-devletten abonelik iptali kanalı açılmasıyla tüketiciler yazılı dilekçeyle başvurmak ya da faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan abonelik iptal başvurusunu yapabilecek.

abb

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ