$ DOLAR → Alış: 13,61 / Satış: 13,67
€ EURO → Alış: 15,36 / Satış: 15,43

Hakkımızda

Ülkemizde kurulan sivil toplum örgütlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ülke yönetimine sadece seçimlerden seçime değil yaşamın her dakikasında katkı sağlayan yurttaşlarımız örgütlenerek sivil toplum gücünün farkına varılmasına büyük katkılar sağlamaktadır.

Yaşamımızın her aşamasında bir şeyler tüketilmekte ve tüketirken farklı farklı problemlerle karşılaşmaktayız. Bu problemler kimi zaman üreticilerin ihmalinden kimi zamanda tüketicilerin bilinçsizliğinden kaynaklanmaktadır. Hakkı gasp edilen ve mağdur duruma düşen tüketici çoğu zaman nereye, ne zaman ve ne şeklide müracaat edeceğini bilmediği için ekonomik kayba uğramaktadır.

Özelde tüketici hakları, genelde hak arama bilincini yerleştirmek amacıyla Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER’i gönüllü arkadaşlarımız ile kurmuş bulunmaktayız.

Ülkemizde ve dünyada ki sivil toplum örgütlerine göre 29 yaş ortalaması ile gençlerden oluşan fakat tecrübeli ve uzman bir kadro ile yola çıkan derneğimiz, tüketici hakları gibi önemli bir sahada mücadele etmenin bilincindedir.

Toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayış ile mağdur olan tüketicilere vereceğimiz hukuki yardım ve yapacağımız çalışmalarda ücret veya üyelik gibi herhangi bir beklenti içinde değiliz. Ülkemizin de altında imzası bulunduğu “Evrensel Tüketici Hakları” kapsamında mücadelemizi yılmadan sürdüreceğiz.

Tüzüğümüzde de açıkça belirttiğimiz gibi öncelikle; insanlık ailesinin özellikle ülkemiz insanının iyi bir yaşam sürmesini sağlamak, Devlet Birey ilişkisi bağlamında tüm yurttaşlarında tüketici gibi algılanması sureti ile devlet bürokrasisinin işleyişinin birey öncelikli ve hukuk devletine yakışır biçimde gerçekleşmesi için çalışmalar yapmayı planlamaktayız.

Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER’in çalışmaları tüm insanlık ailesine hayırlı olsun.

prog3