$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü “Boykot” ile başladı

15 Mart Dünya Tüketiciler Günü “Boykot” ile başladı
  • 16.03.2017
  • 1.839 kez okundu

Boykot kararı Hollanda basınının gündeminde

Hollanda hükumetinin gurbetçi tüketicilere yönelik başlattığı şiddet üzerine Hollanda menşeili ürünleri tüketmeme kararı alan derneğimizin boykot başlatması Hollanda basınının dikkatini çekti.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda resmi yayın organı NOS tv nini röportajının ardından NOS Radyosu’da boykot ile ilgili Derneğimizin görüşlerine başvurdu.

Hollanda resmi yayın organı NOS radyosundan Jeroen de Jager, Tüketici Hakları Merkezi Derneği Genel Başkanı Fatih Dinler e başlatmış olduğu boykot ile ilgili bilgilerine başvurdu.

Jager boykot un neden ve nasıl yapıldığı ile ilgili soruya Dinler; TÜ-MER in bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek Hollanda hükumetinin tüketicilerin bilgi edinme hakkını şiddete başvurarak engellediğini bu durumun Türkiye de yaşayan tüketicilerin tepkisine sebep olduğunu ve özellikle ülkemizde faaliyette bulunan sembol ürün olarak shell akaryakıt firmasını ve diğer Hollanda ürünlerini tüketmeme kararı aldıklarını dile getirdi. Dinler, NOS Radyosuna verdiği röportajda Tüketicilerin boykota katılımının her geçen gün artabileceğini dile getirdi.

Dinler;  Boykotun tüm tüketiciler nezdinde kabul görmesini hedefliyoruz. Hollanda hükumeti polis köpekleriyle demokrasiyi korumaktan vazgeçene kadar boykotu sürdüreceğiz dedi.

 

 

IMG_6383 IMG_6384

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ