$ DOLAR → Alış: 8,65 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,33 / Satış: 10,37

Tüketimden gelen gücün farkında değiliz.

Tüketimden gelen gücün farkında değiliz.
  • 21.03.2017
  • 1.801 kez okundu

Türkiye Tüketici Hareketi ( TTH ) üyeleri ile Beylikdüzü Belediyesi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Tüketici Hakları Merkezi Derneği ( TÜ-MER) Genel Başkanı Fatih Dinler “ Tüketici tüketimden gelen gücünün farkında değil “ dedi.

Tüketicilerin, tüketimden gelen gücün son yüzyılda farkına varıldığını dile getiren Dinler; bu günkü tüketicinin evrensel haklarının temeli tüketicinin tüketimden gelen gücünü fark edip kullanmasıyla kazanıldı. O dönemde sağlıksız gıda ve pahalı mala karşı başlatılan tüketmeme boykotları sayesinde dünyada evrensel tüketici haklarından bahsediyor. Küreselleşen dünyada siyasi ilişkileri belirleyen faktör ticarettir. Ticaretin başrol oyuncusu da tüketicidir. Tüketici bu tüketim gücünü bilinçli kullanması ile birlikte karşılaştığı bir çok haksızlığı kolaylıkla lehine çevirebilir dedi.

Tüketim gücünün tüketiciye unutturulduğunu anlatan Dinler; Bu gücün tüketici dernekleri sayesinde son çeyrekte organize edilmesiyle tüketicinin haklarının daha iyi korunduğunu ve daha iyi haklara sahip olduklarını da konuşmasına ekledi.

IMG_6451 IMG_6452 IMG_6454IMG_6450

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ